Referencie Ekonomické stavby

Referencie Ekonomické stavby

Referencie Ekonomické stavby

Ekonomické stavby referencie

Nový domov - splnil naše túžby

Manželia Kusendovci z Piešťan, pardon z Krakovian patria medzi šťastlivcov, ktorým sa splnila túžba mať vlastný rodinný dom. Bývali v bytovom dome v Piešťanoch, teraz sú však už miestom ich nového domova Krakovany. Martinovi a Lucii sa pred pol rokom splnil sen o vlastnom domčeku. Takto maznavo volajú svoje nové bývanie, ktoré si vybudovali spoločnými silami s firmou na základe skúsenosti Ekonomické stavby...

Už sme prezradili miesto vášho pôvodného bývania. Aké to bývanie bolo a čo vás viedlo k rozhodnutiu obstarať si vlastný rodinný dom?
Bývali sme v Piešťanoch, kde sme vlastnili 3-izbový byt. Mesto sa nám síce páčilo, bývali sme však v paneláku na sídlisku, na ktorom sa nám neľúbilo jeho celkové prostredie. Navyše byt potreboval rekonštrukciu. Aj deti, syn a dcéra, postupne dorastali a keď mali mať súkromie, potrebovali mať každý vlastnú izbu. Byt nám začal byť pritesný, a tak sme sa rozhodli pre rodinný dom.

Takéto rozhodnutie však iste nepadlo z večera do rána.
To určite nie. Už pred viacerými rokmi sme na dom začali šetriť s tým, že keď príde čas, vezmeme si aj stavebný úver. Čím viac zásadné rozhodnutie dozrievalo, tým intenzívnejšie sme sa zaoberali konkrétnymi otázkami. Veľmi dôležité bolo rozhodnúť, či budeme stavať svojpomocne alebo si dáme dom postaviť „na kľúč“. Keďže sme mali obavu, či na stavbu svojpomocou budeme mať dosť času a hlavne odborných poznatkov, nešli sme do rizika a rozhodli sme sa pre druhú možnosť, teda využitie služieb stavebnej spoločnosti.

Ako ste prišli na referencie Ekonomické stavby (ES) a prečo ste sa rozhodli práve pre ne?
Sledovali sme rôzne ponuky a keďže sa nám Ekonomické stavby recencie pozdávali ako profesionálna a dôveryhodná stavebná spoločnosť, začali sme sa o ne viacej zaujímať na internete. Na základe získaných informácií a po osobnom stretnutí už nebolo pochýb – rozhodli sme sa stavať práve s Ekonomickými stavbami.

Môžete uviesť konkrétne dôvody, prečo ste sa takto rozhodli?
Dôvodov bolo viacero. Jedným z nich sú napríklad všeobecne špatné skúsenosti s vybavovaním akýchkoľvek administratívnych záležitostí. Mali sme obavy aj my, a tak sme privítali služby, ktoré ES ponúkajú svojim klientom. Povedzme len také vybavenie stavebného povolenia koľko stojí času a nervov. A Ekonomické stavby referencie túto službu poskytujú zadarmo. Ďalším dôvodom bolo príjemné zistenie, že cena rozpočtu je u Ekonomických stavieb pevná a záväzná. Zaujímavá je aj záruka spätného odkupu, platba po jednotlivých etapách či príkladný spôsob komunikácie so zákazníkom.

Spomenuli ste komunikáciu. Na prvé rokovanie so zástupcami - diskusia Ekonomické stavby ste prišli už s konkrétnou predstavou, ako by mal váš dom vyzerať alebo ste si vyberali z hotovej ponuky v katalógu.
Určité predstavy sme mali, ale nebolo to nič konkrétne. Vedeli sme, že ES majú katalógy, z ktorých si každý môže vybrať dom „na mieru“ podľa svojich predstáv a finančných možností. Vedeli sme aj to, že prípadné zmeny v projekte podľa želania zákazníka nie sú pre túto spoločnosť žiadny problém.

V širokej ponuke iste nebolo jednoduché nájsť si práve ten „svoj“ vysnívaný dom...
Najviac nás oslovil projekt EKONOMIK N7-7 s dispozíciou 5 + KK + G na zastavanej ploche 67,6 m2. Najviac zodpovedal našim predstavám aj finančným možnostiam, a po dokončení teda naplnil našu túžbu po novom domove.

Aby to však nevyznelo príliš idylicky – nevyskytli sa žiadne problémy?
Zvyčajne, keď sa začne stavať v špatnom ročnom období, napríklad na jeseň, musí sa cez zimu stavba pozastaviť. Presne to sa stalo aj nám. Dĺžka stavby sa predĺžila približne o šesť mesiacov, lebo sa začalo stavať na jeseň v novembri. To nám však nepokazilo radosť z nového domova vo vlastnom rodinnom dome. Keď ešte dokončíme prácu
v záhrade a na úprave okolia domu, bude všetko tak, ako sme si predstavovali.

Ďakujeme Vám za recenzia Ekonomické stavby.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek