Referencie Ekonomické stavby

Referencie Ekonomické stavby

Recenzia Ekonomické stavby

Ekonomické stavby referencie

Niet nad pokojný vidiecky život

Na severnej Morave je miesto, ktoré naši dnešní hostitelia majú tak radi, že tam chcú žiť celý život. Rozhodli sa postaviť si tam domček a v ňom vychovávať svoje dve deti. A že sa stavať dá aj keď pracuje len jeden z nich, o tom nám mladý pár porozprával pri našej návšteve.

Čo vás priviedlo k stavbe domu? 
My sme v tejto obci bývali už skôr, ale v starom a prenajatom dome. Keby sme ho chceli kúpiť a následne opraviť, bolo by to pre nás drahšie ako stavba nového domu. Jediný problém bol s pozemkom, pretože sa nám v obci páčilo a nechceli sme sa sťahovať inde. Keď sa nám nakoniec podarilo vhodné miesto na stavbu rodinného domu kúpiť, hneď sme začali zháňať firmu, ktorá nám náš vysnený domček postaví.

Vedeli ste teda už od začiatku, že stavať svojpomocne nebudete?
Áno, pretože moja práca nemá so stavebníctvom nič spoločného a navyše, som často mimo domova. Moja žena bola v tej dobe doma s naším dieťaťom a stavebné práce na dome boli tým posledným, po čom sme túžili. Tiež sme sa chceli presťahovať čo najskôr, pretože sme dovtedy  bývali v zlých podmienkach, zvlášť pre malé dieťa. Nutne sme potrebovali, aby nový dom stál v čo najkratšom čase.

Nelákala vás možnosť bývať v drevostavbe?
Nad tým sme ani neuvažovali. Vopred bolo jasné, že chceme murovaný dom a aby nebol príliš veľký. Pri našom hľadaní spoločnosti, ktorá dom postaví, sme navštívili niekoľko stavebných spoločností; najlepšie nakoniec z nášho súkromného výberového konania na základe referencie Ekonomické stavby. Dostal sa nám do rúk katalóg spoločnosti a zaujali nás jednak domy, ktoré v ňom sú a jednak služby, ktoré firma poskytuje.

Ako prebiehala vaše prvé stretnutie s ľuďmi z ES?
Zavolali sme do firmy a dohodli sme si schôdzku. Musím povedať, že nás potešila ochota ľudí z ES nám pomôcť. Najprv sme preberali veľkosť a typ domu, k tomu všetky možné detaily, ktoré by sme radi v dome mali. Až potom sme začali riešiť finančnú otázku. Pravdou je, že v ďalších spoločnostiach to bolo naopak a mali sme z nich pocit, že nám naša finančná situácia vôbec nedovolí začať stavať. Počas diskusie v ekonomických stavbách bolo uspokojujúce to, že nám pomohli nájsť riešenie finančnej stránky veci a to vo veľmi príjemnej atmosfére.

Čo potom nasledovalo?
Na druhej schôdzke s pracovníkmi ES sme už podrobne pripravovali budúce kroky. Potešilo nás, že môžeme využiť ponúkané bezplatné služby, smerujúce k vybaveniu stavebného povolenia. V dnešnej dobe nikto nie je príliš rád, keď musí absolvovať úmorné vybavovanie na úradoch. My sme si mohli vďaka ES toto povinné „kolo“ odpustiť. Taktiež sme sa oboznámili s postupom spoločnosti pri stavbe domu, ako je napríklad stavba po etapách, ktoré nám budú postupne odovzdávané a my tak môžeme ľahšie kontrolovať jednotlivé práce na dome.

Akým spôsobom ste riešili finančnú stránku stavby? 
Takmer stopercentne sme všetko financovali z hypotekárneho úveru. Pôvodne som si myslel, že si pôžičku dohodnem v niektorej banke sám, ale všade som narážal na zamietavé odpovede. Celú  záležitosť som preto prenechal finančnému analytikovi, ktorý na základe skúsenosti Ekonomických  stavieb, pripravil hypotéku šitú na mieru a dokázal ju aj vybaviť s bankármi.
 
V tom prípade sa už mohlo začať stavať, že?
Tá administratívna stránka veci sa predsa len trochu naťahovala, aj tak sa však začalo stavať v termíne. Práce sa na určitú dobu zastavili len kvôli silným mrazom. Ja sám som v tej dobe realizoval všetky prípojky k domu, mal som možnosť byť na stavbe často a komunikovať s manažérom stavby o možných zmenách a vylepšeniach na dome. Všetko ale prebiehalo bez akýchkoľvek problémov a tak prebehlo aj samotné odovzdanie dokončeného domu.

Chcete na záver nášho rozhovoru niečo odkázať našim čitateľom?
Nech sa neboja ísť za svojím vysnívaným bývaním. My sme to zvládli a sme v novom dome šťastní. Samozrejme že nás teraz čakajú starosti okolo úpravy záhrady a okolia domu, ale to sú veci, na ktoré sa na jar všetci tešíme. Aj náš pes svoj nový priestor okamžite prijal a vracať by sa už nechcel nikto z nás.

Ďakujeme za referencie ekonomických stavieb.


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek