Referencie Ekonomické stavby

Referencie Ekonomické stavby

Referencie Ekonomické stavby

Ekonomické stavby referencie

Voľnosť. Sloboda. Záhrada,

raňajky na terase. Návštevy priateľov a vonkajšie oslavy. Leňošenie a rádio pustené nahlas. Tak charakterizuje spokojný pár pôžitky, ktoré im prinieslo nové bývanie. Trojizbový byt v centre vymenila štvorčlenná rodina za rodinný dom v pokojnej časti na okraji mesta. O zážitky z cesty za vysnívaným bývaním sa s nami podelil pán Hýsky.

Aké zložité bolo pre Vás rozhodnutie postaviť si vlastný dom?
Vlastne o nič také zložité nešlo. Mali sme síce pekný byt. Ale obmedzený priestor a nie príliš dobré vzťahy so susedmi, nás prinútili riešiť našu bytovú situáciu. A pretože sme sa už s partnerkou dostali do veku, ktorý so sebou prináša nielen určité finančné zabezpečenie a odvahu, ale aj zrelý pohľad na život a potrebu zázemia, rodinný dom sa pre nás stal jasnou alternatívou. Vyhliadli sme si v okrajovej štvrti mesta ideálny pozemok a tým začala naša „púť“ za snom.

Miesto pre stavbu ste už teda mali, ako ste postupovali ďalej?
Pretože sme obaja s partnerkou časovo dosť vyťažení, pripadalo pre nás do úvahy jedine nechať si postaviť dom na kľúč. Spoločností, ktoré túto službu poskytujú, je veľa, stáli sme teda pred dôležitým rozhodnutím, komu svoje peniaze a zabezpečenie celej stavby zveriť. Na spoločnosť Ekonomické stavby, s.r.o. sme narazili v inzeráte v časopise a hneď sme ju kontaktovali. Komplexný servis poskytovaných služieb a istota spolu so zázemím stabilnej spoločnosti na nás urobili dojem. Zo širokej ponuky typových projektov sme si vybrali ten pravý a mali sme jasno.

Nerozmýšľali ste nad tým, že predsa len v niektorých fázach stavby priložíte ruku k dielu?
Samozrejme sme, predovšetkým z úsporných dôvodov, plánovali realizovať si niektoré práce sami, ale nakoniec sa nám osvedčil jediný dodávateľ ako najlepšie riešenie. Stavba je zložitá vec a viac dodávateľov znamená chaos v rozvrhu a nadväznosti jednotlivých prác, ťažko rozlišujete, kto za prípadné komplikácie zodpovedá. Navyše, nami vybratá stavebná spoločnosť, nám poskytla okrem samotnej realizácie stavby aj vybavenie stavebného povolenia zadarmo a finančné poradenstvo, čo nám veľmi pomohlo.

Dostali sme sa k otázke peňazí – využili ste túto poradenskú službu?
Nakoniec áno. Stavať sa začalo prakticky hneď po získaní povolenia. Vybudovanie prvého poschodia sme platili z vlastných zdrojov a na dokončenie domu sme mali predschválenú hypotéku. Avšak prišla rana – naša banka, v ktorej sme boli dlhodobými klientmi, nám úver v poslednej chvíli zamietla. Našťastie nás zachránili Ekonomické stavby, ktoré nám bleskurýchlo dokázali vybaviť hypotéku v inej banke. Nebyť tohto servisu, dostali by sme sa do veľkých problémov – rozostavaný dom, oneskorenie, nedostatok financií – nechcem ani myslieť na to, čo by sa dialo. Dodnes sme im za túto obrovskú pomoc vďační. Potom sme už našťastie žiadne vážne problémy pri stavbe nemali.

Ako sa teraz, keď už bývate vo svojom, cítite?
Výborne. Celá naša rodina si vychutnáva komfort, ktorý nám dom so záhradou poskytuje. A keď ideme navštíviť priateľov, bývajúcich v byte, premýšľame, ako sme tak predtým vôbec mohli žiť.

Lenka 4+1+G 93,2 129 YTONG 375 Bramac plávajúca laminátová
plastové prefarbené oblôžková zárubňa + fóliované dvere plynový kotol

Ďakujeme za referencie ekonomické stavby


Katalóg rodinných domov zadarmo

Newsletter - odber novniek